Jsme technologická firma zaměřená výhradně na vývoj a vyspělá technická řešení v oblasti elektromobility. Vyvíjíme vlastní technologie pro nabíjecí stanice, které zvládnou širokou škálu funkcí přesně dle potřeb klienta. Nabízíme vlastní standardní modul pro řízení nabíjecího procesu s nadstandardními bezpečnostními i řídícími funkcemi či chytrý modul s Web Serverem, který umožňuje vzdálené řízení, fakturaci, statisky nebo pokročilé řízení výkonu.

Firma EV Expert byla založena roku 2016, kdy se začaly vyrábět první nabíjecí stanice EVECUBE s důrazem především na využití ve veřejném prostoru a zajištění maximální bezpečnosti. Dalším krokem byl vývoj stanic s modulem externího řízení výkonu, tzv. “power steering”. Současná generace umožňuje navíc napojení do systému správy EVECHARGE s platební bránou pro možnost okamžitého komerčního využití.

Nabíjecí stanice jsou vyrobeny z kvalitní nerezové oceli, díky čemuž jsou extrémně odolné vůči všem povětrnostním vlivům a zároveň zajišťují lepší odvod tepla a zaručují ideální fungování. Stanice se montují jako wallbox na zeď, nebo na samonosný stojan, který se ukotví do podlahy.

Současně s wallboxy se vyvíjí i přenosné nabíječky, které dávají možnost nabíjet kdekoliv a z jakékoliv zásuvky. Umožňují nastavení nabíjecího proudu a nejnovější generace přenosných nabíječek EVELINE MAX II má displej, díky kterému je ovládání nabíječky snadnější.

Díky využití systému Web Serveru, může zákazník snadno vidět přehled nabíjení, autorizovat nabíjení pomocí RFID a stahovat reporty v CSV dokumentu. Platební brána EVE CHARGE umožňuje fakturaci pronabíjené energie. Zákazník může zaplatit během pár vteřin pomocí QR kódu. Provozovatel může nastavovat tarify dle vlastního uvážení. Fakturační systém je přehledný a jednoduchý.

Nabíjecí stanice

Nabíjecí stanice EVECUBE jsou dodávány ve variantách s možností instalace na zeď nebo jako nabíjecí stojan. Lze si zvolit nabíjecí stanici s jedním či dvěmi nabíjecími porty. Stanice dělíme na modely B (basic), S (smart) a C (connect).

Verze S a C jsou v základu dodávány s aplikací pro vzdálenou správu nabíjecí stanice. V aplikaci je k dispozici přehledná správa uživatelů, kteří se autorizují pomocí RFID karet (čipů), spotřeba energie, export dat, odložené nabíjení a další. Verze C umožňuje fakturovat za nabíjení díky OCPP 1.6J a digitálnímu elektroměru s certifikací MID.

Doplňkovým modulem v nabíjecích stanicích je Power Steering, který vždy upřednosňí spotřebiče v objektu, ke kterému je stanice připojena. Tohle automatické řízení probíhá bezdrátově a umožní Vám maximálně využít stávající rezervovaný příkon.

Modely S a C umožňují také prostřednictvím specializovaných rozhraní propojení se systémy třetích stran. Lze propojit s FVE elektrárnou či bateriovým úložištěm. Nově je možné řídit nabíječku i přes chytrou domácnost Home assistant nebo Loxone.

Přenosné nabíjecí stanice