Jsme vývojová, výrobní a obchodní firma s tradicí od roku 1992, zabývající se především výrobou a vývojem produktů v oblasti nanotechnologie a průmyslové chemie. Uvádíme na trh stále bezpečnější, nehořlavé a nezapáchající produkty, bezpečné pro životní prostředí i člověka. Reagujeme na aktuální potřeby zákazníků a dodáváme produkty s minimální uhlíkovou stopou, tzn. s minimálním dopadem na životní prostředí a firmám tak pomáháme snižovat náklady v rámci emisních povolenek. Díky vlastní výrobě a vývoji jsme schopni flexibilně reagovat na specifické potřeby zákazníků a naší velkou předností je poskytnutí profesionálního servisu.

ÚSPĚCHY FIRMY            

Pokořili jsme desítky let zažité názory, že není bezpečná náhrada acetonu, benzínu a líhu. Jsme výrobcem nanopolymerů s využitím ve stavebnictví
a průmyslu /divize IMPAGUARD/, lodním průmyslu /divize NANOSHARK/ a automobilovém průmyslu /divize IMPASHIELD/. Průmyslové firmy zásobujeme širokou škálou tmelů, lepidel, maziv, odmašťovačů, olejů a různých čističů pod vlastními registrovanými značkami IMPACT ADHESIVE, IMPASOL, IMPACLEAN AQUA a SILAX. Vyvinuli jsme produkt IG GCA ANTIVIR, nanopolymer pro dezinfekční ochranu povrchů, s účinností 120 dní, který pomáhá v boji s pandemií COVID-19 a nemá ve světě obdoby.

V divizi Impaguard neustále doplňujeme portfólio nových produktů tak, abychom nabízeli systémová řešení na mnohé problémy a na všechny typy povrchů.

Zabýváme se čištěním a nanotechnologickými impregnacemi pro prodloužení životnosti povrchu.

ANTIGRAFFITI SYSTÉM

Na četné požadavky zákazníků jsme vyvinuli absolutně bezpečný odstraňovač graffiti a tagů, Impaguard 123.  Produkt je určen k odstraňování graffiti a tagů různého původu ze všech povrchů, včetně citlivých jako jsou barvy, karosérie, dřevo, dopravní značky a některé plastové povrchy. Graffiti rozpouští pomalu a postupně, jeho působení lze kdykoli zastavit. Produkt je nehořlavý, absolutně bezpečný pro lidské zdraví a přírodu, nemá žádný CLP symbol. Snadným řešením pro ochranu zdí a budov jsou antigraffiti ochrany. V nabídce máme mj. semipermanentní antigraffiti nátěr na vodní bázi, Impaguard 115. Opět se jedná o nehořlavý, absolutně bezpečný produkt, bez CLP symbolů.

ČIŠTĚNÍ FASÁD A STŘECH

Pro čištění a údržbu fasád a střech, nabízíme produkty Impaguard D 401, čistič, sanace a dezinfekce v jednom
a Impaguard 255, čistič a odmašťovač. Produkt IG D 401 zbaví povrch mechů, řas, lišejníků, plísní a bakterií
a produkt IG 255 vyčistí i silně znečištěné povrchy.

OCHRANY FASÁD 

Pro dlouhodobé ochrany fasád máme řešení v podobě produktů Impaguard PAR a Impaguard SIL. Obě tyto ochrany sevyznačují zpevňujícím účinkem, extra vysokou odolností proti vodě a nečistotám
a velmi vysokou odolností proti stárnutí. Chrání povrch před atmosférickými vlivy, slunečním radiačním zářením a před vznikem prasklinek, způsobených kapilární vodou a mrazem. Ve spojení s produktem IG D401 zabraňují šíření mechů, řas
a plísní. Oba produkty jsou absolutně bezpečné, bez CLP symbolů.

Impaguard PAR je syntetická penetrační ochrana fasád, umožňující povrchu dýchat, s garancí životnosti 4-5 let. Doporučuje se na klasické
a paropropustné barvené a probarvené tenkostěnné a silnostěnné omítky ošetřené akrylátovými a minerálními barvami a na betonové střešní krytiny včetně nabarvených.

Impaguard SIL je transparentní dlouhotrvající polymerní ochrana fasád s garancí životnosti 3-4 roky. Je ideální na opláštění budov a probarvené silikonové, silikátové a polyuretanové omítky zateplovacích systémů a na probarvené tenkostěnné omítky.

Na základě zvýšené poptávky zákazníků po ochraně plastových obložení jsme vyvinuli produkt Impaguard  PLASTCOL, filmotvornou  polymerovouochranu a obnovu barvených, nesavých vinylových, PVC, WPC a plastových fasád a obložení.

Povrch chrání proti následnému znečištění, přilepení nečistot, usazování minerálních a vápenatých povlaků, vodní rzi a otiskům. Ve spojení s biocidem IG D 401 znemožňuje život bakteriím, mechům, plísním a řasám. Produkt je absolutně bezpečný, bez uhlíkové a ekologické stopy.

PÉČE O PAMÁTKOVÉ OBJEKTY – Jako jediná firma v České republice máme vypracovanou podrobnou studii z Akademie věd ČR, která potvrdila účinnost a vhodnost použití produktu Impaguard 335 na památkově chráněné objekty. Tento produkt byl použit i na ošetření brněnského orloje.

OCHRANA MINERÁLNÍCH POVRCHŮ

Na extrémně zatížené plochy jako jsou zámkové dlažby a betonové povrchy máme v nabídce hydrofobní zpevňující 3D ochranu s vysokou odolností proti znečištění, vodě a UV záření, Impaguard 336. Zachovává paropropustnost a prodyšnost a výrazně zpomaluje až zastavuje proces stárnutí, proto je vhodný i na ochranu historických památek. Určen na ochranu cihel, hliněných dlaždic, terakoty, přírodních kamenů (břidlice, sádrovec, vápenec, pískovec, travertin, benkovački kámen,atd.), neglazované keramiky, atd. Po předchozí aplikaci produktu IG D 401 dokonce eliminuje prorůstání mechů a plevele v zámkové dlažbě.

OCHRANY KONSTRUKČNÍCH POVRCHŮ

Impaguard 555, dlouhodobá hydrofobní nano ochrana skla, sklokeramiky, glazované keramiky, mramoru, porcelánu, žuly a dalších nenasákavých povrchů. Na povrchu vytváří ultratenkou hydrofobní neviditelnou vrstvu s vynikající ochranou proti vodě, mastnotě, znečištění, usazování minerálních
a vápenatých povlaků a vodní rzi se samočisticím účinkem (lotosový efekt). Voda po povrchu jednoduše stéká pryč i s nečistotami.

Impaguard 442, dlouhodobá hydrofobní ochrana a renovace hliníku, nerezu, zinku, mědi a mosazi. V jediném úkonu odmašťuje, čistí, odstraňuje otisky rukou, obnovuje vysoký lesk a následně chrání před znečištěním, usazováním minerálních a vápenatých povlaků, vodní rzí a otisky rukou. Představuje ideální ochranu po balotinování. Impaguard 664, filmotvorná hydrofobní 3D nano ochrana dřeva (včetně teaku a tvrdého dřeva) a různých druhů WPC /např. na bázi PE, PP, PVC nebo PLA). Vyniká vysokou odolností proti stárnutí a ve spojení s produktem IG D 401 chrání před hnilobou, vodou, znečištěním, mastnotou a plísněmi a znemožňuje život bakteriím, mechům a řasám.